tel. 943 21 39 22
?

Berriak

饾悓饾悮饾惌饾惈饾悽饾悿饾惍饾惀饾悮 饾悶饾悹饾悽饾惌饾悶饾悿饾惃 饾悶饾惄饾悶饾悮 饾悽饾惈饾悶饾悿饾悽饾惌饾悮. 饾悪饾悮饾惌饾惃饾惓 饾悑饾悮饾惈饾惈饾悮饾惁饾悶饾惂饾悵饾悽饾惈饾悮!
Noiz: Urtarrilaren 18tik 29ra arte.
Non: Ikastetxeko Idazkaritzan edo on-line.

Gure eskertza Guraso Elkartekoei, Gabon festa hauen ilusio eta bizipoza gure artean zabaltzeagatik.

2020ko urtearen agur unea iristen ari den honetan, urtero legez, gure eskola barnean Christma lehiaketa bat gauzatu dugu, eta gure ikastetxeko familiei eta ikastetxearekin harreman ezberdinak dituzten erakundeei gure Gabon mezua helerazten diegu irudi honekin.

Gure ikasleentzat ilusio eta harrotasun handia sortzen du lehiaketa honetan parte hartuz eskolako irudia izateak.

聽Gure aldetik eskerrak luzatzea dagokigu partaide guztiei egiten duten ahalegina aparta delako, jartzen duten gogoa, originalak izaten eta sormen berezia izateko egiten duten saiakera handia bai da.

Aurtengo aukeratuak ondorengo hauek dira:

HH 5 :聽Valentina Buenhombre

LMH 1:聽Lur Gonz谩lez

LMH 2:聽Ander Curto

LMH 3:聽Iera Mart铆nez

LMH 4:聽Maddi V茅lez

LMH 5:聽Maider Gasalla

LMH 6 eta irabazle nagusia:聽Naroa Crespo

Atzo DBH 1. mailako ikasleek 鈥淥rekatu鈥 bullyingari buruzko mikroantzerkia ikusi zuten. Amaia Ruiz de Galarreta eta Barbara Rivas aktoreek gazteei arazo honi buruz hausnartzea eragin zieten euskarazko 15 minutuko mikroantzerki baten bidez.

Horretarako, aktoreak Miren eta Ane pertsonaietan bilakatzen dira. Haien eskola garaian, Miren oso gaizki portatu zen Anerekin eta, nahiz eta urte asko pasa diren, Ane oraindik minduta dago eta erantzun bila dabil. Pertsonaia hauen bitartez, gazte eta ume askok eskoletan bizitzen dituzten eraso fisiko eta hitzezkoari buruz hitz egin zuten eta agresio horiek etorkizunean izan dezaketen eragina erakutsi zuten. Antzerkia ikusi ondoren, ikasgelan bertan tailer bat egin zuten.

Tailerrean eskola-jazarpen eta konfinamenduan bizitutakoaz hausnartu zuten, arazoa modu parte-hartzaile eta dibertigarri baten bidez landuz. Eskerrik asko Amaia eta Barbara!

Argazkiak

20/21 ikasturteko guraso eta tutoreen arteko bileren datak eta orduak.

Bilerak online izango dira eta Meet-en聽egingo ditugu, estekak聽Inikaren bitartez聽bidaliko dira.

Haur eta Lehen Hezkuntza

  • Urriaren 5ean (astelehena): LH 4 eta 5 - 18:00etan.

  • Urriaren 6an (asteartea): HH 0, 1 eta 2 - 17:00etan, HH 3, 4 eta 5 - 17:30ean eta LH 6 - 18:00etan.

  • Urriaren 7an (asteazkena): LH 1, 2 eta 3 - 18:00etan.

Hemen ikus dezakezu 20/21聽ikasturteko tutoreen zerrenda:

Haur Hezkuntza

HH 1: Ainara Bordagarai聽 聽 聽 聽 abordagarai@mlarramendi.com

HH 2: Nagore Arrea聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 nagore@mlarramendi.com

HH 3: Maite Fr铆as聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 maite@mlarramendi.com

HH 4: Ane Iturriza聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽ane@mlarramendi.com

HH 5: Laura Rodr铆guez聽 聽 聽 聽 聽 聽laurarodriguez@mlarramendi.com

Lehen Hezkuntza

LH 1: Hegoa Urraca聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 hegoa@mlarramendi.com

LH 2: Maitane Allua聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 maitane@mlarramendi.com

LH 3: Juanma Uribarrena聽 聽 聽 聽 juanma@mlarramendi.com

LH 4:聽Arantxi Murgiondo聽 聽 聽 聽 聽arantxim@mlarramendi.com

LH 5: I帽aki Alzibar聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽ialzibar@mlarramendi.com

LH 6: Marta V茅lez聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 marta@mlarramendi.com

Derrigorrezko Bigarren Hezkuntza

1A: Jon Cort茅s聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 jon@mlarramendi.com

1B: I帽aki Mart铆nez聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽inakim@mlarramendi.com

2A: Irene Larra帽aga聽 聽 聽 聽 聽 irene@mlarramendi.com

2B: Maddi S谩nchez聽 聽 聽 聽 聽 maddi@mlarramendi.com

3B: Raquel D铆az聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽raquel@mlarramendi.com

3D: Olatz Etxebeste聽 聽 聽 聽 聽 聽olatz@mlarramendi.com

Dibertsifikazioa 3: Leire Leonet聽 聽leire@mlarramendi.com

4B: Lorena Oyarbide聽 聽 聽 聽 聽lorena@mlarramendi.com

4D: Mar铆a Aguirre聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 maguirre@mlarramendi.com

Dibertsifikazioa 4: Jokin Guilisagasti聽 聽 聽 jokin@mlarramendi.com

Batxilergoa

1A: Usue Zurutuza聽 聽 聽聽 usue@mlarramendi.com

1D: Itxaso Sainz聽 聽 聽 聽 聽 聽isainz@mlarramendi.com

2A: I帽aki Altuna聽 聽 聽 聽 聽 ialtuna@mlarramendi.com

2D: Maite S谩enz聽 聽 聽 聽 聽maites@mlarramendi.com

Hemen ikus ditzakezu 20/21聽Ikasturteko egutegiak:

-聽Haur Hezkuntza (0-2 urte)

-聽Haur eta Lehen Hezkuntza

-聽DBH 1 -聽2

- DBH 3 - 4 eta Batxilergoa聽

20/21聽IKASTURTEKO LEHEN EGUNAK:

0-2 urteko geletan聽irailaren 1etik 4ra egokitzapen astea izango da.

Haur eta Lehen Hezkuntzan聽irailaren 7, 8 eta聽9an klaseak goizez bakarrik izango dira.聽

DBH 1 eta 2. mailako聽aurkezpen eguna irailaren 7an izango da, ordu hauetan:

DBH 1 - 10:00etan

DBH 2 - 11:15etan

DBH 3 -聽4 eta Batxilergoko聽aurkezpena irailaren 15ean ordu hauetan izango da.

Batxilergoa - 10:00etan

DBH 3 - 12:00etan

DBH 4 - 12:45tan

Oharra (DBH): lehenengo egunean ez da garraiorik izango, egun horretan聽gutxi gora behera hiru ordu laurden egongo baitira ikastetxean.

Ikasturte berri on!

Hilabete honetan Idazkaritzako ordutegia aldatzen dugu, gure ordutegia 9:00etatik 13:00etara izango da. Azken lan eguna: uztailak 24.