tel. 943 21 39 22

Berriak

Hemen Eskola kirolari buruzko informazioa kontsulta dezakezue:

 

- Bileran Kirol arduradunak erabili zuen aurkezpena.

- Esteka interesagarriekin dokumentu bat.

- Aste honetako partiduen zerrenda.

 

Urriak 19

 

BENJAMIN MISTOAK 3.MAILA

IBAI IKASTOLA B-LARRAMENDI ILK A

09.30ETAN    BENTA BERRI POLIKIROLDEGIAN

SASKIBALOIA

 

BENJAMIN MISTOAK 3.MAILA

IBAI IKASTOLA C-LARRAMENDI ILK B

11.30ETAN    BENTA BERRI POLIKIROLDEGIAN

SASKIBALOIA

 

BENJAMIN MISTOAK 3.MAILA

EKINTZA B-LARRAMENDI ILK D

09.30ETAN BENTA BERRI POLIKIROLDEGIAN

SASKIBALOIA

 

BENJAMIN MISTOAK 4. MAILA

IBAI IKASTOLA A-LARRAMENDI ILK

09.50ETAN BERIO FUTBOL ZELAIAN

FUTBOL 6

 

 

ALEBIN MISTOAK 5. MAILA

IBAI IKASTOLA-LARRAMENDI ILK

09.00ETAN  REZOLA FUTBOL ZELAIAN AÑORGA

FUTBOL 8 HONDARTZA

 

ALEBIN NESKAK 6.MAILA

CORAZONISTAS A-LARRAMENDI ILK

11.15ETAN EGIA POLIKIROLDEGIAN 

SASKIBALOIA

 

ALEBIN MUTILAK 6.MAILA

AMASSORRAIN-LARRAMENDI ILK

10.00ETAN AMASSORRAIN IKASTOLAN

SASKIBALOIA

 

 

INFANTIL NESKAK TXIKI

SUPER AMARA OIARSO TXIKI-SANTA TERESA ATLETICO SS GBC

16.00ETAN DON BOSCO IKASTETXEAN (BASANOAGA ESKOLA PUBLIKOA)

SASKIBALOIA

 

INFANTIL NESKAK HAUNDI

LARRAMENDI ATLETICO SS GBC-SUPER AMARA OIARSO

09.00ETAN AIETE POLIKIROLDEGIAN

SASKIBALOIA

 

INFANTIL MUTILAK TXIKI

ANTIGUA LUBERRI K.E- SANTA TERESA ATLETICO SS GBC

IGANDEAN 12.00ETAN ANTIGUA LUBERRI IKASTOLAN

SASKIBALOIA

 

INFANTIL MUTILAK HAUNDI

LARRAMENDI ATLETICO SS GBC- ALUMA

09.00ETAN AIETE POLIKIROLDEGIAN

SASKIBALOIA

 

 

SENIOR MUTILAK

LARRAMENDI ILK- AÑORGA SASKIBALOIA

16.00ETAN SEMINARIOAN

SASKIBALOIA                                                  

 

Azkeneko momentuan norbaiti zerbait gertatzen bazaio eta jokalari batek partidura ezin badu joan, mesedez, helbide elektroniko honetara idatzi: 

deporteILK@mlarramendi.com         

 

AUPA LARRAMENDI!!!!!!!!!!!!!

                       

 

LH 3. mailako taldeak

 

Larramendi ILK A

EIDER LIZEAGA

XABI LEKAROZ

URKO LEKAROZ

ARANTXA CRISTINA LARRAÑAGA

GORKA MAÍZ

JON EZCURRA

JOSU GOIKOETXEA

 

Larramendi ILK B

TARIK DESPAIGNE

LIHER QUINTANA

DANA DEL AMO

MARTINA FERNÁNDEZ

ASIER GIL 

DANEL ROJO

 

Larramendi ILK D

UNAI SERNA

UNAI MANZANO

ANDER OLALDE 

MARTIN SARRIEGUI

ASIER ESTENSORO

ANER RÍOS

MARCO SÁENZ

 

Ikasturte berrian murgildurik, heldu da jada, 2020ko Manuel de Larramendi Ikastetxeko Haur Danborradaren antolakutza eratzen hasteko garaia.

Haur Danborrada honetan parte hartzea nahi dutenek, hiru bide ezberdin erabili ditzazkezue:

Zuen baimena, urriaren 24 (osteguna), aurretik tutoreari heleraraziz.

Bigarren bidea, https://forms.gle/qbHGwRmMousmP2GM8 esteka erabiliaz izango da.

Eta hirugarren bide bat ere eskeintzen dizuegu, ampa@mlarramendi.com email helbidera baimena bidaliz ahalegia.

 

Lerro hauek ere aprobetxatuz, gure Danborrada honek dituen lekuak agertu nahi dizkizuegu:

 

DANBOR NAGUSI BAT: LH 6. mailako ikaslea (neska ala mutila).

ABANDERADUN BAT: LH 6. mailako ikaslea (neska ala mutila).

11 KUPELARI:  LH 2. mailako ikasleak (neskak).

7 GASTADORE: LH 2. mailako ikasleak (mutilak).

25 DANBORRERO: LH 4. mailako ikasleak* (neskak zein mutilak).

       * lekuak soberan baleude L H 3. mailakoekin osatuko genituzke.

DANBORREROen KABOA: Danbor joleen artean hautatua.

37 KUPELJOLE: LH 6. mailako ikasleak* (neskak zein mutilak).

       * lekuak soberan baleude L H 5. mailakoekin osatuko genituzke.

KUPELJOLEen KABOA: Kupel joleen artean hautatua.

12 URKETARIAK: L H 6. mailako ikasleak* (neskak zein mutilak).

       * lekuak soberan baleude L H 5. mailakoekin osatuko genituzke.

DANBOR NAGUSI “ordezko” bat (L H 5. mailakoa) ere aukeratua izango da, Donostia Festak Udal erakundeak ala eskatzen bai du; eta aukeratutako hau izango,  2021ean gure Danborrada honen Danbor Nagusi lanak beteko dituenak.

 

2020ko gure ikastetxeko Haur Danborradan parte hartzaileen behin behineko zerrenda, web orrian urriaren 30ean argitaratuko dugu.

 

Argitaratutako zerrendan, aldaketak egin beharko balira, parte hartzailei, lehen entseiuan jakinaraziko zaizkie moldaketa hoien berri. Bolondresak aurkitzen ahaleginduko gara eta aukeratu behar diren kasuetan ikasleen ugaritasuna haundia balitz, zozketa bidez egingo ditugu aukeraketak. Hirugarren entseiurako postu denak kokatuak eta zehaztuak egotea da gure asmoa.

 

Oraingoz, besterik gabe, jaso gure agurrik beroenak:

 

LARRAMENDI IKASTETXEKO GURASOEN ELKARTEKO HAUR DANBORRADAren BATZORDEA.

18/19 IKASTURTEAN BEKA JASO DUTENEK

 

1. Eskaera formularioa beteta bidaliko zaizue.

2. Inprimakiaren atzeko aldean azaltzen den helbide elektronikoan sartu, datuak ondo daudela ziurtatu eta bertan azaltzen den berifikazio kodea sartu behar duzue.

3. Era honetan, eskaria egina gelditzen da.

4. Ez duzue inprimakia inprimatu eta eskolara ekarri behar.

 

GAINERAKO IKASLEEK

 

Eskaera egiteko 3 aukera dituzue:

 

Aukera 1.- ESKAERA TELEMATIKO OSOA. Era honetan egiteko, sinadura elektronikoa izan behar duzue. Familia bakoitzak internet bidez www.hezkuntza.net orrialdean eskaera egin dezake. Bide hau aukeratzen duenak, ez dauka Ikastetxera etorri beharrik agiri edo antzekorik entregatzera. 

 

Aukera 2.- ESKAERA TELEMATIKO EZ-OSOA. Familia bakoitzak internet bidez www.hezkuntza.net orrialdean eskaera egin dezake. Ondoren orria inprimatu, datuan ondo aztertu, osatu eta sinatu ondoren, Ikastetxera ekarri behar duzue eskatzen zaizkizuen agiriekin. Kontutan izan bide hau aukeratzen duzuenok: eskatutakoa Ikastetxean entregatzen ez baduzue, eskari horrek ez du inolako baliorik izango.

 

Aukera 3.- Eskabide telematikoa egiteko aukerarik ez daukan familiak, Ikastetxeko idazkaritzan egin dezake tramitazioa.

 

 

DBH 2. mailako ikasleek Irrisarri Land abentura parkean bi egun pasa dituzte elkar harremanak sendotu eta naturaz gozatzeko.

 

 

Hemen ikus ditzakezu 2019/2020 Ikasturteko egutegiak:

 

Haur Hezkuntza (0-2 urte)

Haur eta Lehen Hezkuntza

DBH eta Batxilergoa

 

19/20 IKASTURTEKO LEHEN EGUNAK:

 

0-2 urteko geletan irailaren 2tik 6ra egokitzapen astea izango da.

 

Haur eta Lehen Hezkuntzan irailaren 6, 9 eta 10ean klaseak goizez bakarrik izango dira. 

 

DBHko aurkezpen eguna irailaren 6an izango da, ordu hauetan:

DBH 1 - 10:00etan

DBH 2 - 11:15etan

DBH 3 - 12:00etan

DBH 4 - 12:45tan

Oharra (DBH): lehenengo egunean ez da garraiorik izango, egun horretan gutxi gora behera hiru ordu laurden egongo baitira ikastetxean.

 

Batxilergoko aurkezpena irailaren 13an 10:00etan izango da.

 

Irailaren 2tik aurrera Idazkaritza goizeko 09:00etatik 13:00etara irekita izango da. 

Ikasturte berri on!

 

 

Hemen kontsulta ditzakezu 2019-2020 ikasturteko liburuen zerrenda.

 

Aurten ere, ikastetxeak liburuak online bidez erosteko zerbitzua eskainiko du. 

 

Liburuen eskaera webgune honen bidez egingo da:  http://ikastetxeak.elkar.eus/larramendi

 

Zure eskaera ondorengo pausuak jarraituz egin dezakezu:

 

  1. Ikasturtea aukeratu

  2. Adierazi zein liburu erosi nahi dituzun.

  3. Zure datuak idatzi

  4. Eskaera bukatu

Pauso hauek egin ondoren, liburuen eskaera bukatu ahal izateko, erosketaren zenbateko osoa ordaindu behar duzu. Faktura behar izanez gero, eskatu besterik ez duzu, bestela, ordainagiria emango zaizu.

Internet bidezko eskaera, ondorengo epeetan egiteko aukera izango duzu: 2019/06/25tik 2019/07/14ra.

 

Liburuak jaso

Liburuak etxean jasotzeko aukera izango dute, abuztuaren 26etik aurrera. Bidalketa gastuak 6€ izango dira, 90€ baino gutxiago erosketetan.

Etxean jaso nahi ez dutenek, liburuak ikastetxean jasoko dituzte ondorengo egun eta orduetan: 

Irailaren 4an, Seminario eraikuntzako 104 gelan (parkingetik sartuta), 10:00tik 13:00etara eta 18:00tik 19:00ra.

 

Baldintza orokorrak

10 eguneko epean egindako erosketen itzulketak Elkar-ek onartuko ditu baldin eta erosketaren agiria aurkezten baldin bada eta liburuak ez baldin badaude erabiliak, ez forratuak eta ezta markatuak ere.

Honetaz gain, ikasleak libururen bat falta baldin badu argitaletxean agortu delako edo berriro editatzen ari direlako, Elkar arduratuko da eskuartean duenean ikasleari ikastetxera bidaltzen.

Beherapenei dagokienean, alde batetik, eskolaurreko eta batxilergoko liburuak eta bestetik, lehen eta bigarren hezkuntzako liburu ez kurrikularrek, %5eko (legeak onarutako maximoa) jaitsiera izango dute. Besteek, aldiz, webgunean zehaztutako salneurria.

Azkenik, nahi duenik liburuen erreserba eta erosketa Bergara kaleko Elkar liburu dendan egin dezake, edo ondorengo posta elektronikoan: bergarakalea@elkar.eus

2019/2020 ikasturteko guraso eta tutoreen arteko bileren datak eta orduak.

 

DBH eta Batxilergoa

 

Bilerak Seminarioko beheko solairuan izango dira (patiotik sartu eta bertan). 

 

  • Irailaren 23an (astelehena): DBH 1 eta 2, 18:30ean.
  • Irailaren 24an (asteartea): DBH 3 eta 4 eta Dibertsifikazioa 4, 18:30ean.
  • Irailaren 25ean (asteazkena): Batxilergoa 1 eta 2, 18:30ean.
  • Urriaren 3an (osteguna): Dibertsifikazioa 3, 18:30ean.

HH eta LH

 

  • Irailaren 30ean (astelehena): HH 1 eta 2, 17:15etan.
  • Irailaren 30ean (astelehena): HH 3, 4 eta 5, 18:00etan.
  • Urriaren 1ean (asteastea): LH 1, 2 eta 3, 18:00etan.
  • Urriaren 2an (asteazkena): LH 4, 5 eta 6, 18:00etan.
  •  

 

 

Aurreko ostiralean HHko ikaseak Gaztelu txurira joan ziren arratsalde pasa. Oso ondo pasatzeaz gain 3 urteko ikasleak gehiago ezagutzeko aukera aparta izan zen.

 

 

HH eta LMH

 

Esteka honetan kontsulta daiteke ikasturte honetako eskolaz kanpoko ekintzen eskaintza. Danborradako entseguen datak ere bertan azaltzen dira, hainbat ekintzatan eragina izango bait dute.

 

Izen ematea esteka honetan egin daiteke irailaren 16a baino lehen: 

https://forms.gle/Mv464CcX8aKtTh37A

 

DBH eta Batxilergoa

 

Gure ikastetxeko eskaintza aberasteko helburuarekin, Lacunza akademiaren bitartez, ingelerako klaseak eskainiko dizkiegu DBH eta Batxilergoko ikasleei eskola orduz kanpo. Klaseak astearte eta ostegunetan izango dira, 15:00etatik aurrera. Informazio gehiagorako klikatu hemen.

 

Iadanik bertan ikasten ari diren ikasleei, akademiak, ikasketak ikastetxean jarraitzeko aukera eskaintzen die.

 

Zuen seme-alabak ingelerako ekintza honetan apuntatu nahi badituzue, eman izena mesedez esteka honetan irailaren 17a baino lehen:  https://forms.gle/eSiBiUejHRKWJ67m7

Hemen ikus dezakezu 2019/2020 ikasturteko tutoreen zerrenda:

 

Haur Hezkuntza

HH 1: Ainara Bordagarai        abordagarai@mlarramendi.com

HH 2: Nagore Arrea                nagore@mlarramendi.com

HH 3: Ane Iturriza                   ane@mlarramendi.com

HH 4: Maite Frías                    maite@mlarramendi.com

HH 5: Laura Rodríguez           laurarodriguez@mlarramendi.com

 

Lehen Hezkuntza

LH 1: Iratxe Benedited             iratxe@mlarramendi.com

LH 2: Maitane Allua                  maitane@mlarramendi.com

LH 3A: Arantxi Murgiondo       arantxim@mlarramendi.com

LH 3B: Juanma Uribarrena      juanma@mlarramendi.com

LH 4: Hegoa Urraca                  hegoa@mlarramendi.com

LH 5: Marta Vélez                      marta@mlarramendi.com

LH 6: Iñaki Alzibar                     ialzibar@mlarramendi.com

 

Derrigorrezko Bigarren Hezkuntza

1A: Jon Cortés                    jon@mlarramendi.com

1B: Iñaki Martínez             inakim@mlarramendi.com

2A: Aritz Otaegi                 aotaegi@mlarramendi.com

2B: Maddi Sánchez           maddi@mlarramendi.com

3B: Raquel Díaz                  raquel@mlarramendi.com

3D: Olatz Etxebeste           olatz@mlarramendi.com

Dibertsifikazioa 3: Jokin Guilisagasti      jokin@mlarramendi.com

4B: Ainhoa De Andrés        ainhoa@mlarramendi.com

4D: María Aguirre                maguirre@mlarramendi.com

Dibertsifikazioa 4: Nerea Huegun     nerea@mlarramendi.com

 

Batxilergoa

1A: Usue Zurutuza         usue@mlarramendi.com

1D: Arantxa Izaguirre      arantxai@mlarramendi.com

2A: Iñaki Altuna               ialtuna@mlarramendi.com

2D: Juan Mari Ansa         juanmari@mlarramendi.com